3shape Trios & X1 arrangement

Torsdag den 7. februar besøgte 70 tilmeldte tandlæger Unidents 3shape TRIOS & X1 arrangement hos 3Shape HQ med foredrag, demoer og workshops.
TEXT: Unident
Unident Danmark inviterede i samarbejde med 3Shape til et fyraftensmøde om TRIOS intraoral scanner og X1 4-in-1 CBCT scanner samt alle de nye TRIOS Apps og funktionaliteter.
Udviklingen indenfor intraorale scannere og dertilhørende software og Apps går hurtigere end nogensinde – det digitale tog buldrer derudaf. For scannerteknologiens vedkommende rækker forandringerne meget længere end at gå fra traditionelt analogt aftryk til scanning, idet TRIOS og softwaren fremover vil være en integreret del af diagnostikken. Med 3Shape X1 4-in-1 CBCT-scanner sættes helt ny standard for CBCT, panoramic, cephalometric og face scans.
Mere fra magasinet
Se alle-
Nyhet
Unident ønsker glædelig jul
Også i år vælger vi at i stedet for at sende julekort og julegaver til vores kunder donere et beløb til forskellige velgørenhedsprojekter.
-
Nyhet
Unident acquires 3Dent in Finland
PRESS RELEASE – Helsinki, 9 November 2020
-
Nyhet
Helena Grubb - ny administrerende direktør for Unident
PRESSMEDDELANDE Falkenberg 2020-10-26